útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 1.) Sbohem Bradavice

Ahoj tohle je první kapitola mojí první povídky, nehodnoťte ji bitte moc tvrdě protože je prostě první, úplný začátek............... s díky Bazilda
...PO POHŘBU...

Harry měl v hlavě pořádný zmatek. Nechal stát překvapeného Rona s Hermionou a s Ginny a rozeběhl se k hradu. Chtěl být sám, potřeboval si v hlavě urovnat všechny myšlenky a rozhodnout se co, bude dál. Vklouzl do hradu a u vchodu se málem přerazil o paní Norrisovou. Za jejího nespokojeného mňoukání jí v rychlosti oběhl a utíkal směrem ke komnatě nejvyšší potřeby. Už byl u gobelínu, když se zarazil. Co vlastně chtěl za místo?! Chtěl být sám a nebo jen chtěl rozjímat? Když přemýšlel, na co bude myslet při přecházení, na mysl mu stále přicházela myšlenka žhavá jako uhlíky, o které moc dobře věděl a v nitru mu všechno říkalo, aby se rozhodnul jinak. Opustí Bradavice, svůj opravdový domov, kde má famfrpál a přátele. To přece nikdy nechtěl!!

" Musím!"

Opakoval si stále.

"Kvůli studentům,kvůli Ginny".

Když omílal dokola všechna pro a proti, bezmyšlenkovitě se procházel po chodbě. Tam,sem a zase tam... Nakonec se zastavil u gobelínu a nerozhodně na něj pohlédl .Zůstal na něj koukat s otevřenou pusou, to co uviděl mu vyrazilo dech.Nacházeli se tam dveře .Otevřel je a vstoupil.

Po zavření se rozhlédl po místnosti a ztuhl. V jednou rohu leželi na zemi měkké polštáře rozestavěné tak, jako by se měla konat schůzka BA(Brumbálovy Armády). Nad polštáři na zdi visel jejich pergamen s podpisy, jímž spečetili svoje přijetí.Vedle pergamenu viseli obrázky členů s jejich patrony.Byly tam dokonce i Dobbyho "vánoční koule" .Vedle oddělení BA(jak jej nazval) se nacházelo oddělení famfrpálu.Tady by jste našli fotky z jeho zápasů i repliky nimbusu 2000 a kulového blesku. Byl zde i model famfrpálového hřiště a všech famfrpálových pohárů, které získal Nebervír za dobu jeho působení. Dále zde byla oddělení Albus Brumbál a Sírius Black.Ta se skládala z podobizen a fotek.

Zkrátka tu bylo vše, co dělalo Bradavice Bradavicemi. Prošel všechna oddělení a posadil se do křesla, které pro něj komnata připravila. Prostředí jeho vzpomínek ho uklidňovalo, a tak začal dělat to, proč přišel. Totiž přemýšlet. Zjistil už, před čím se chce schovat. Schovává se před realitou. Namlouvá si, že budou studenti v nebezpečí jen kvůli němu. Při zabití Brumbála to byl útok čistě na Bradavice ne na něj. A navíc Snape a Malfoy ví že s Ginny chodil a neví že se s ní rozešel. Ano!!!Ginny, bude ve velkém nebezpečí tak jako tak. Nyní už věděl, že udělal chybu.

Zvedl se, a jak nejrychleji dokázal, běžel do Nebelvírské společenské místnosti. Udýchaně se zastavil až u portrétu Buclaté dámy. Pro všechno ostatní zapomněl heslo (jako já, ale to sem nemíchejme:-) ).Přemýšlel o hesle, když se dveře společenské místnosti otevřely a v nich stála Ginny. Popadl jí za ruku a rychle ji zatáhl do společenské místnosti. Na jejich oblíbených křeslech seděli Ron s Hermionou a líbali se. Když uslyšeli klapnutí obrazu, přestali se líbat a podívali se na nově příchozího. Harry s Ginny si k nim přisedli a Harry spustil.Vyprávěl jim o komnatě a o tom, na co přišel. Potom vzal Ginny za ruce a řekl:

"moc se ti omlouvám, mám tě moc rád a unáhlil jsem se".

Ginny ho štastně objala a dala mu pusu. Oba páry si sedli a nálada se značně uvolnila.Všichni čtyři se začali bavit o všem možném . A jak si tak povídali, úplně zapomněli na čas, když se Hermiona zděsila.

"Balit"!

Vykřikla, a rozeběhla se do dívčích ložnic následována Ginny. Harry s Ronem si vymněnili všeříkající pohledy, ale pak následovali příkladu dívek a rozeběhli se do pokojů a jedním mávnutím hůlky naházeli věci do kufrů. Vyčistili klece sovám, vzali si svá zavazadla a sešli dolů, kde už na ně čekala děvčata. Chytli se za ruce a s levitujícími zavazadly za zády se poloklusem vydali k vlaku. Po cestě potkali většinu členů BA a všichni doběhli k mohyle dát poslední sbohem bývalému řediteli. Po minutě ticha se rozeběhli k vlaku, kde už byli netrpělivě očekáváni. Nasedli do volného kupé a rozhlédli se po pozemcích Bradavic. Vlak se začal pomalu rozjíždět a Harry se spěšně vyklonil z okna a pozoroval hrad, od kterého se vzdalovali. Když už byla vidět jen nejvyšší věž, zavolal:

"SBOHEM BRADAVICE!!!!!!!!!"

Ostatní se k němu nahrnuli a nyní dali všichni najednou sbohem Bradavicím. Věděli, že je nejspíš poslední.

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda