útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 14.) Kde je Melanie?

"Happiness!"

Zavolala Melanie na svého mazlíčka. Štěně poslušně přicupitalo a čekalo na to co po něm bude chtít jeho majitelka
.
"Aport!"

Zvolala a hodila jí míček co měla za zády. Happi štastně zavrtěla ocáskem a dala se do pronásledování míčku. Každou chvíli na ní někdo volal a házel jí míčkem. V mezipauzách se "prala" s čmuchalem. Po hodině běhání a skotačení byli všichni hodně unavení a tak se vydali zpět k domovu. Zde již na ně čekala paní Weasleyová se svačinou. Rychle slupli tousty, osvěžili se dýňvou štávou a běželi se učit.

Učit byl trochu přehnaný výraz. Melanie se rozhodla udělat si dodatečně NKÚ aby mohla nastoupit do posledního ročníku v Bradavicích společně s Harrym, Ronem a Hermionou. Stejně tak Ginny která chtěla udělat zkoušky aby jí přijaly do sedmého ročníku. Proto se všichni učili aby pomohli holkám se zkouškami a aby dohnali "proflákané" dny kdy se neučily. Všichni se rozhodly nastoupit na školu budoucích bystrozorů. Proto potřebovali mít všechny potřebné předměty nejhůře "nad očekávání".

Všichni z toho byli otrávení jen Hermiona se tvářila štastně. Bylo kolem šesté večerní když se rozhodli dát si pauzu. Herm se sice pokoušala protestovat, ale byla přehlasována. Na neštěstí pro ně bylo v domě dost práce s uklízením a tak, sotva se doučili, je odchytla Molly a všechny je zaměstnala. Rozhodla, že pokut tu budou trávit více času budou potřebovat něco na způsob společenské místnosti.
Tak nastala akce s krycím názvem "společenka".

Celá naše parta se domluvila na znamení "sssssssssss" pokud najdou vhodnou místnost. Nezapoměli se domluvit se Síriusem jaké místnosti mohou použít. Z odpovědi měli všichni radost. Mohli totiž použít jakoukoliv místnost v celém domě kromě obíváku, kuchyně, jídelny, obydlených pokojů a místností kde se konali porady fénixova řádu. Tak se všichni rozdělily a dali se do hledání. Oba sourozenci Potterovy si po rozdělení uvědomily, že ví kde se nachází ten druhý. Pokod chtěli mohly vidět krátký obraz toho co viděl jejich sourozenec.

Navíc i "cítily" magii která se nacházela v domě. Nejenže rozpoznali předmět s magickými schopnostmi od předmětu s chopnostmi nemagickými (moc jich tu nebylo:-), ale poznaly i sílu a druh maggie. Po krátké analíze zhodnotili, že tento dům byl prolezlí černou magií. Melanie se opřela o zeď a pokošela se bratrovy poslat zprávu telepatickým spojením, když se zdí propadla do prostorné zatuchlé místnosti.
......................................................................................................................................................

"Máš něco!"

Zakřičela na Rona Herm.

"Ne Nemám!"

Dostala se jí odpověď.

"Ahoj Harry! Co se stalo?"

Zeptaly se oba když uviděli Harryho výraz.

"Melanie mi poslala telepatickou zprávu!"

odpověděl jí.

"No to je přece skvělé ne? Co ti "řekla"?"

Ptala se Ginny která právě dorazila.

"Pomoc!"

"Cože!"

Zakřičeli všichni tři.

"Víš kde je?"

"Jo, poslala mi obraz toho místa."

/Kde jste?/

Uslyšel ve své hlavě hlas.

/Našla jsem skvělou sssssssssss! Nebo spíše tajnou místnost! Která by nám mohla posloužit jako klubovna!/

Harry jim vše přetlumočil a ani se, plni očekávání, rozběhli k popisovanému místu.

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda