útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 19.) Tajné plány a mnohá překvapení

Věnování Beta-readerovy Naje jenž od tohoto okamžiku betuje moje "veledíla"
"Dirk je temný elf!"

Bylo rozhodně zajímavé pozorovat ty dva. Byli názornou ukázkou toho, že protiklady se přitahují. Kat: drobounká elfka s kaštanově hnědými vlasy a stříbrnýma očima. A její přítel Dirk: mohutný elf s bělostnými vlasy a očima zlatýma. Byli si podobní asi jako noc a den, ale přesto spolu měli tolik společného, že to bylo až strašidelné. Vlastně všichni ti kdo se nyní nacházeli na Erisénské půdě toho mají a budou mít mnoho společného.

Melanie v sobě objevila zvláštní schopnost odhadovat povahy všech lidí kteří se jí dostali do cesty. A z tohoto elfa, ač měl tak trochu strašidelný zjev, čišela vlídnost, láska a touha po opravdovém přátelství. Další věc, která je všechny spojovala. Moc dlouho se nerozmýšlela, tenhle elf byl prostě dobrý a basta.

"Ahoj Dirkane já jsem Melanie, ale přátelé mi říkají Mel!"

Touto krátkou větou opět otevřela ůsta zbytku "výpravy" která je sotva stihla zavřít po zjištění co je Dirkan vlastně zač.

"Ahoj taky tě rád poznávám, Kat mi říká Dirku!"

"To zelenooký je můj bratr Harry, vedle něj je jeho přítelkyně Ginny vedle Ginn její bratr Ron a vedle něj jeho přítelkyně Hermiona nebo prostě Mia!"

Představila je Mel.

"Také mě těší!"

Mírně se uklonil Dirk.

"Nás také!"

Prolomila ticho Mia které se vrátil hlas a potom už se rozmluvili všichni.

"Jsme rádi, že jste se tu konečně objevili! Už roky čekáme na váš příchod."

Pravil Dirk.

"Máme na vás spoustu otázek! A také bychom byli rádi, kdybyste nás tu provedli."

Ujal se slova Harry.

"Klidně! Nejprve vám zodpovíme na otázky a potom vás tu provedeme. Stejně jsme si tu mohli povídat akorát s vílkami a různou havětí všude kolem," smála se Katarina.

Poté je všechny zavedli dále do útrob hradu. Zde se usadili do prostorné společenské místnosti, která nápadně připomínala nebelvírskou. Malinkatá skřítka jim donesla trochu kakaa.

"Dobrý den!"

Slušně pozdravila.

"Jmenuji se Amanda a pomáhám tady s údržbou tohoto nádherného místa!"

"Těší nás!"

Ozvalo se pětihlasně.

"Já jsem Melanie Potterová nebo Mel."

"Já jsem její bratr Harry Potter!"

"Já jsem Ronald Weasley, ale všichni mi říkají Ron"

"Já jsem Ronova sestra Ginevra Weasleyová, ale všichni mi říkají Ginny!"

"No a já jsem Hermiona Grangerová skráceně Mia!"

Představili se (dnes již po třetí).

"A jaké máte otázky?"

Ptala se dál Amanda a vyskočila si na jedno z křesel. To, že se neukláněla bylo samo o sobě zvláštní (né, že by jim to nějak vadilo) , ale dostalo je to. Věděli, že si na toto místo budou muset zvyknout. Nic tu nebylo takové jako v kouzelnickém světě.

"No za prvé......"

Začal Harry, ale nedořekl,protože se v tu samou chvíli ze židle zřítila Melanie a začala sebou škubat.

......................................................................................................................................................................................................................

V TEMNÉM SÍDLE

Lord Voldemort seděl na svém trůnu. V místnosti nebyl nikdo, kromě něj.Jeho rudé oči pozorovali tmavé zrcadlo. Dobře se bavil, miloval utrpení a moc se těšil na to co se má stát.Další z jeho krvelačných plánů! Nikdo neměl být ušetřen.

Poslední dobou měl Thomas Marvolo Raddle velice špatnou náladu. Potter mu zase zkazil plán! Povedlo se mu utéci a nejlepší z jeho smrtijedů poslali do Azkabanu. Navíc byl zproštěn viny ten budižkničemu Black! To všechno bylo ovšem nic oproti tomu co mu vrtalo hlavou. Věděl, že tenkrát 31. července byla v tom domě nějaká dívka.Dívka,o které neměl ani tušení.Nevěděl kdo to je! A to on nedokázal překousnout.

Rozhodl se tu osobu vypátrat co to dá, protože ze svých zdrojů věděl, že měla velký podíl na zatčení jeho věrných. Navíc mu překazila únos dcery toho milovníka mudlů Weasleyho! Konečně mohl Pottera dostat tam kam chtěl, ale ona mu to překazila! Za to zaplatí! A ještě jeden vroubek si u něho udělala! Nevěděl jak a kdy, ale povedlo se jí dostat Blacka z oblouku smrti!

"Těš se Harry Pottere! Ty i ta tvá sebranka budete pikat za to, že jste se mi postavili! A ty,ať jsi kdokoli,si připrav hrob! Nikdo se mi nebude plést do cesty a už vůbec ne nějaká banda usmrkanců!"

Zlostně zasyčel do prostoru. Ozvěna pořád vracela těch pár slov!

"Těš se Harry Pottere, Těš se Harry Pottere ..................."Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda