útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 2.) Zase "doma"

...Harry zakřičel.

SBOHEM BRADAVICE!!!!!

ostatní se k němu nahrnuli a nyní dali všichni najednou sbohem Bradavicím. Věděli že je nejspíš poslední. ....

Z vagónu Bradavického expresu vykukovalo mnoho hlav, dívajících se směrem k Bradavickému hradu, který už dávno nebyl vidět.V jejich obličejích se zračil smutek a obavy. Každý přemýšlel co bude dál, když už i Bradavice chtějí zavřít kvůli nedostatečné bezpečnosti!!!!! Kde teď vlastně bude bezpečno!!!! V tom se otevřeli dveře a v nich stál neznámí bystrozor.

"okamžitě zastrčte hlavy dovnitř!!!!!"

zakřičel.

"Takhle by jste byli příliš snadným cílem nějakého smrtijeda"

Když se vzpamatovali a zastrčili hlavy dovnitř zůstali vyjeveně koukat na bystrozora. Ten když zjistil že jsou všichni vevnitř kouzlem zavřel okno a jak rychle přišel tak i odešel.

"Co to mělo znamenat!!!!"

Ozvalo se mnohohlasně.Všichni překvapeně pozorovali dveře ve kterých před chvílí zmizel bystrozor. Po nějaké době si sedli a začali se vzrušeně bavit o tom co se před chvílí stalo. Když se trochu zklidnili tak se šli podívat do chodby. V chodbě byl pořádný rozruch!!!Nebyli jediní co se šli podívat na to co se děje.V chodbě, kromě spousty studentů obcházelo pět bystrozorů a dva členové řádu. To ovšem věděla jen naše čtveřice.

 Těmi členy nebyl nikdo jiný než Remus s Tonksovou. čtveřice jim nenápadně zamávala a oni odpověděli kývnutím. Poté co se dostatečně vynadívali si vlezli do kupé a sedli si na místa. Někteří přemýšleli jiní spali Nevill si četl a naše čtyřka si polohlasně povídala. Cesta se zdála nekonečnou, ale nakonec se vlak opravdu zastavil.

Všichni se hrnuli ven a na nikoho nebrali ohled, a tak se stalo že někdo Harrymu přišlápl nohu jiný strčil do Rona a když se konečně dostali ven z vlaku znatelně si oddechli. Harry se rozhlédl po nástupišti, aby našel Dursleyovi.Když je našel, začal pro změnu hledat své přátele. Když se poobjímal se všemi členy BA zjistil že jeho nejlepší přátelé tu nejsou.

Uviděl je jak se o něčem baví s rodiči. Jelikož byli obě rodiny blízko vydal se k nim. Když už byl kousek od nich uviděl že paní Weasleyová brečí a objímá Rona s Ginny. Po ní to udělala celá rodina a pan Weasley vtiskl Ronovy do ruky stan jak Harry zjistil. Grangerovi se zachovali stejně. Najednou mu to došlo oni s ním chtějí jít a rodiče jim to dovolily!!!!!!!!! Když si toto uvědomil někdo ho poplácal po rameni a řekl.

"dej nám na ně pozor."

Byl to pan Weasley jak si po vzpamatování uvědomil.

"Dám"

odpověděl a poté byl málem udušen objetím paní Weasleyová. Po příchodu Rona Ginny a Hermiony se usmáli a zamávali oboum rodinám.A po odvrácení Harry prohodil.

"Já vás zabiju"

Což vyvolalo salvu smíchu a Harry, který se snažil tvářit jako že to myslí vážně, to dlouho nevydržel a také se rozesmál. V takovém duchu došli až k vyděšeným Dursleyům následováni Remusem a Moodym. Ti jim řekli ať jdou napřed a tak se vydali na cestu. Prošli celým nádražím a za chvilku si to rázovali po Zobí ulici.

Tam jim Harry nezapomněl ukázat místo kde byli napadeni mozkomory a kde se prvně setkal se Siriusem. Oba zážitky jim barvitě vyprávěl a ani si nevšimli že za nimi jdou Dursleyovi. Ti se nestačili divit co se tady stalo a už věděli že Harry tenkrát nelhal. Převyprávěl jim stručně celý život až do okamžiku dostání dopisu. Ostatní si ještě vyžádali příhodu s Dobbym a za veselého povídání přišli k domu kde jim ještě převyprávěl nafouknutí tety Marge a všichni mu potvrdily že by se zachovali stejně a možná ježte hůř no a u dveří jim ještě vyprávěl příhodu s bývalým ředitelem.

 Zrovna se otočili aby si sedli na schody když zjistili přítomnost Dursleyů kteří na ně ohromeně koukali.Po oboustranné, vzpamatování jim strýc Vernon oznámil že netuší kde budou spát a že oni jim rozhodně nebudou vyklízet další pokoj. Oni se na něj podívali a v klidu a s úsměvem mu oznámili že ve stanu. Potom se konečně dostali dovnitř. Kam se v zápětí přemístili Remus s Tonksovou a s Moodym a došli s nimi do Harryho pokoje který nechali zarůst trávou a postavili v něm stan. Donesli jim i spoustu jídla a pití. Ron odhrnul látku tvořící dveře a pozval je dál.

Tak jsem zase "doma"!!!!Pomyslel si Harry trpce a vešel za nimi do stanu

 

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda