útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 20.) pomsta lorda Voldemorta

kamku drsnější, ale na Manii nemám:)
Temné sídlo:

Ůtoku se směli ůčastnit jen jeho nejvěrnější:

Bellatrix Lestrangenová

Severus Snape

Malfoy senior a junior

Nercisa Malfoyová

všichni byli velitelé ůtoků, které vysvobodil z Azkabanu.

Vedle vlkodlaků a mozkomorů se na stranu Pána zla přidali i upíři. Téměř dokonalý plán jak dostat Pottera i tu jeho směšnou partu na kolena a hlavně k němu. Brumbál byl sice mocný kouzelník, ale zapoměl na takový nepatrný fakt! Po jeho smrti přestane fungovat fideliovo zaklínadlo a jistý exprofesor lektvarů věděl kde se sídlo Řádu nachází. V plánu byla hned 4 místa. Doupě, sídlo rodu Blacků (FŘ), redakce Jinotaje a dům Longbottonových. Nikdo neměl přežít stejně tak jako nikdo nevěděl o jeho plánech! NIKDO???????!!!!!!!

...........................................................Hrad Erisen........................................................................

S trhnutím se posadila. Prudce oddechovala. Tohle byl asi největší šok Melaniina života. O těch rudých očích se jí snad bude zdát i ve dne. V hlavě jí to šrotovalo. Ůtok.....Nikdo .......upíři........mozkomoři.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tohle jí dokonale probudilo! Vyděšeně se podívala po všech přítomných a spustila!

"Lord Voldemort chystá ůtok na : Doupě. redaxi Jinotaje, dům Longbottonů a sídlo řádu!"

"COŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

"Ticho!"

Přeřval jejich zděšené hlasy Dirkan.

"Naše budoucí desetice je tu proto aby chránila kouzelníky před zlem! Všechno se brzo dozvíte, ale nejprve musíme varovat cíle ůtoků! Všichni se chytněte za ruce přemístím nás do místnosti hada!"

Než se všichni vzpamatovali, oblékli se ti dva do bělostných hábitů a přes hlavu si přehodili kapuce! Poté se už přemístili. Sourozenci Potterovi se vedli. Všichni si zvýšili hlas a z plna hrdla zakřičeli.

"Všichni hned a okamžitě do kuchyně svolejte řád! Je to nadmíru důležité!"

"Co se tu sakra děje!"

Zařval Moody s McGonagallovou v patách.

"Útok na řád,doupě,Longbottonovi a redaxi jinotaje! Nikdo nemá přežít"

Zašeptala Melanie se svím zvýšeným hlasem takže to vlastně věděli všichni. V místnosti nastalo hrobové ticho. Všichni Weasleyovi se před chvílí přemístili domů! Tedy kromě Rona a Ginny ti byli v Erisenu. Ticho přehlušil výbuch a křik paní Blackové, který po chvíly ustal a opět nastalo hrobové ticho. Jediné co slyšeli byl tlukot jejich srdcí.

/My jdeme do doupěte paní profesorko a část z nás k Longbottonům!/

Poslal Minervě správu Harry. Vyděšeně se podívala na své společníky, když si všimla, že jistá část obsazenstva se chystá zmizet. Kromě ní Siriuse a Remuse to nikdo nezaznamenal. Oba tito muži se chytli sedmice tešně před tím než se přemístila. Sotva jim s hlasitým prásk zmizeli před očima na nejbliších schodech se objevila hlava Fenrina Šedohřbeta. Táhlým zavytím svolával své druhy k bitvě a všem přítomným členům řádu

.......................................................Doupě tou dobou...................................................................

Devět postav se přemístilo přesně mezi rodinu Weasleyových a asi dvacet upírů v čele s Malfoyovými. Ti než se stihli vzpamatovat leželi svázaní na zemi stejně jako dalších šest upírů. Bitva začala. Různorodé paprsky zasahovali vždy své cíle. Katrina stála proti deseti upírům a na Dirka se sápalo dalších pět. Co kouzlo, to další upír zneškodněn na zemi. Sotva ale jeden padl, přišel další aby ho zastoupil. Remus,Katarina, Melanie, Hermiona a Ron se přemístili na další místo a to k Longbottonům.

........................................................Byt Longbottonů.....................................................................

Sotva dorazili,vyděli jen, jak tělo Nevillovi babičky proletělo oknem a skončilo někde venku. Z místnosti, kam vedly krvavé stopy,doléhal k jejich uším křik.Všichni bezpečně poznali Nevilla a Bellatrix, která se právě ledově zasmála dalšímu výkřiku. Velice rychle a tiše se rozběhli k Nevillovu pokoji, odkud se křik ozýval. Před nimi se rýsoval hrůzný výjev: všechny věci byly rozbité! Knihy potrhané a zdi poskvrněny od krve a těsně před nohama měli tělo omráčeného vlkodlaka.Další drží v zubech Nevillovu ruku, zatímco sebou zmítá pod kletbou cruciautus.

"A teď má oblíbená část!"

Zasmála se Bellatrix.

"Jak by se ti líbilo navštívit rodiče?"

Zeptala se ho hraně medovým hlasem.

"U sv. Munga je místa dost! Jak stylové! Kde skončili rodiče, tam skončí i jejich syn!"

Ve všech se zvedla vlna vzteku! Ron, aniž by věděl jak, odhodil oba vlkodlaky na zeď, kde posléze shořeli. Zbytek se postaral o Lestrangeovou. Nicol zanesla Melanii a Nevilla do Erisenu, aby se ho pokusila vyléčit.

Zbytek se ještě podíval po Nevillově babičce, ale bylo pozdě. Dlouho tomu co vydechla naposled.

Věděli, že na emoce bude času dost! Teď museli pomoc v redakci! Kde nebyli na útok připraveni. Fénixův řáíd měl nyní svých starostí dost natož aby ještě pomáhal jinde.Jen zamrkali očima, aby zahnali slzy a s hlasitým prásk pokračovali ve své první záchrané misy.


.........................................................Doupě...............................................................................

Všem znatelně docházely síly. Jejich pohyby už nebyli tak rychlé a ani jejich reakce nebyly to, co bývaly. Upíři pomalu ale jistě získávali převahu.

Najednou jim před očima proletěla Moly, která vzápětí přistála před nohama jednoho z upírů. Než stihl kdokoli cokoli udělat,zemřela pod kletbou Avada Kedavra.

"Néééééééééééééééééé!"

Ozvalo se ode všech. Každý kdo Moly znal, ji měl rád. Malinkatá chvíle nepozornosti a pan Weasley skočil nabodnutý na větvy stromu, co rostl venku. To všechny probudilo a začali se být s novou verbou! Jejich síly ovšem nebyli nekonečné. Začali púrohrávat. První to schytal George, který se nestihl vyhnou kedavře. Další bylo i druhé dvojče na které se sesypala knihovna a rozdrtila mu páteř. Ostatní už také neměli dost sil.
Ginny se zhroutila po tom, co na krku ucítila zuby nějakého upíra. Už to vypadalo tak, že tam všichni zemřou, kdyby se na poslední chvíly neozvalo spásné PRÁSK. A neobjevil se zbytek. Ti odhodili nejblišší upíry a všechny přezivší popadli a přenesli do Erisenu.


................................................. redakce Jinotaje.......................................................................

Nemělo cenu pomáhat jim. Naprostá většina byla již posmrti a ten zbytek k tomu neměl daleko. Než se vůbec dostali k posledním živým bytostem v budově (na straně dobra), tak dvě z nich byli již po smrti. Poslední se krčili v koutě a z posledních sil zaháněli mozkomory. Nějaký chlapec s pouty na rukou a blonďatá dívka, v níž poznali Lenku. Na nic nečekali a rychlostí blesku se s nimi přemístili, aby je mohli ošetřit.Potom, co v Erisenu nechali Melanii s Nicol a těmi třemi zraněnými, se vydali na pomoc Weasleyům.

......................................................Erisen................................................................................

Poslední přemístění a všichni se s vyčerpáním zhroutili. Melanie a Dirkan s Katarinou rychle svolali pomoc a všechna stvoření ,která mohla, se začala starat o všechny nemocné.

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda