útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

HP a Zmijozelův dědic

kapitola 21.) Desetice konečně pohromadě

shrnutí předchozí kapitoly: Voldemort spřádá plány a jeho nejvěrnější v čele s vlkodlaky,mozkomory a upíry chystají útok na Doupě,sídlo Fénixova řádu,byt Longbottomů a redaxi časopisu Jinotaj! Při útoku zahynou: pan a paní Weasleyovi, dvojčata Fred a Georg, Nevillova babička a obsazenstvo redaxe jinotaje! Ginny je nakažená upíří kletbou a Neville kletbou vlkodlačí!

Nevěděli kam dřív skočit! Naštěstí pro všechny přeživší byla v Erisenu dostatečná zásoba lektvarů! Nejžádanějším zbožím byli posilňující lektvary. Harry patřil k těm, kteří byli nejrychleji na nohou za což si vysloužil přezdívku nezmar.Byl z toho všeho tak trochu mimo (jako ostatně všichni), ale věděl, že teď se musí pomáhat těm, co pomoc potřebují.Největší problém nastal, když už byli všichni tak nějak při smyslech!

Nevilel byl tak bledý a ztrácel se před očima! Po tvářích mu tekly slzy a nevnímal okolí. Když se ho kdokoli dotknul, poplašeně vykřikl a začal sebou šíleně mrskat! To byl největší problém! Většina lidí, co zde byli přišla o rodinu!

Neville se ale zdaleka nevyrovnal Ronovi! O toho měli všichni přítomní největší strach. Jen se kolíbal sem a tam! Něco si brumlal pod vousy a sem tam vydal prapodivný skřek! Ginny "naštěstí" byla tak mimo z upířího kousnutí, že si vůbec neuvědomovala to, že přišla o bratry a rodiče.

Co se Lenky týče, nebyla na tom o moc lépe než ostatní, ale vyšla z toho "nejlépe".Na ní se nevztahovalo žádné z prokletích ani nic podobného.

A ten zvláštní mladý muž s pouty na rukou se ještě neprobral!

Ti, co měli dost síly se po půlhodinovém odpočinku vrátili na sídlo řádu. Poslední záchranáře tvořili: Harry,Melanie,Dirkan,Sírius a Remus.
Katarina zůstala na hradě aby pomohla se zraněnými.

.............sídlo fénixova řádu (tedy to co z něj zbylo!).............

Zděsili se! Všude kolem byl obrovský nepořádek! Našlapovali velice opatrně, bylo vidět, že budova stála jen díky kouzlům! Dírou v propadlém stropě místnost ozařovala nazelenalá záře Znamení zla. Poznali kuchyni! Všechny hrnce, příbory a vlastně celá výbava kuchyně byla rozházená všude po místnosti! Věděli, že sem už se nikdo nikdy nevrátí! Stejně tak po logické úvaze přišli na to, že nikdo kromě nich už nevyužije použitelné věci z tohoto domu!

Mezi troskami sbíraly použitelné předměty a zmenšené je strkaly do pytle! Odněkud se ozvalo zlověstné zavrčení, až jim ztuhla krev v žilách! Obezřetně se otočily aby viděly Fenrina Šedohřbeta se zbytkem svých kumpánů, kteří si je měřili vražedným pohledem.

"Koukám, že tu máme ještě pár živých s Potterem v čele!"

Zavrčel posměšně.

"Nejsi ty náhodou ta holka, co máme ze úkol přivést?"

Pokračoval s pohledem upřeným na Melanii.

"Black se nám taky bude hodit!"

Pokračoval v prohlídce. Najednou hrozivě zařval!

"Zrádče! Jak si mohl Lupine! Za zradu zaplatíž životem!"

Remus se bezděčně otřásl.

Dirkanovy do obličeje naštěstí neviděl. Ve všech se zvedla obrovská vlna zlosti! Všichni členové řádu byli mrtví do posledního a oni se jim ještě vysmívají! Než bys řekl famfrpál, tak od obou sourozencůch Potterových vyšla obrovská ohnivá koule která se následně rozpadla na další koule,které dosáhli velikosti jejich "matky".A tak to šlo dál dokud nebylo koulí jako vlkodlaků. Stačilo,aby se k nim přiblížily na 10 metrů a většina z nich shořela! Po té, co v celém domě nezůstal ani jeden vlkodlak, ostatní zvedli Potterovi ze země. Kouzlo dědiců je tak vyčerpalo, že upadli do bezvědomí.

Dirkan se Siriusem a Remusem rychlostí blesku "posbírali" všechny zbylé použitelné předměty a potom se přemístili do Doupěte, bytu Longbottomových a redaxi Jinotaje, kde udělali to samé. Domy nepřáteli i s těmi, kteří se stali obětmi, podle starodávného zvyku zapálili! Vzdali tak čest všem, kteří v boji zemřeli. S pochmurnou náladou se vrátili domů. Do starodávného hradu Erisen - nyní jejich jediného útočiště.

Pomalu a klidně přicházeli k louce na které byla zřízena provizorní nemocnice. Byl odtud nádherný výhled na celý hrad, ale v této chvíly to nikdo nevnímal. Dirkan se otočil k hradu a překvapením vykřikl! Tajemná brána s deseti zvířaty nebyla již rozmazána.Ostře jste mohli vidět každý obrys bytostí po obvodu. Tohle znamenalo jediné!

VŠECH 10 VYVOLENÝCH SE PRÁVĚ NACHÁZELO NA PŮDĚ HRADU ERISEN!

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda