útočiště - nejsi sám

falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

Ironie osudu (HP)

IO - 1.)Felašný přítel je horší než 1000 nepřátel. Nepřítel nás nezná, přítel o nás ví všechno

tak jste se dočkali první kapitola nové povídky je tu.... nejspíš si říkáte, píše novou povídku a ty staré (ehm..Zmijozelův dědic...) leží ladem a říkáte si správně:( pochybuji, že jste si tohoto faktu nevšimli, ale ve ZD si inspirace jaksi vzala dovolenou a přidávat jen k Nic není tak jak se zdá je vzkutku stereotypní tak je tu tato - u mě půl roku nová povídka - ano má rychlost je vážně pozoruhodná....... ještě mám v plánu rozdělat jednu- neprotáčejte oči tak nápadně:) objeví se brzo tento týden plánuji.....

UPOZORNĚNÍ:  kapitola není obetovaná tak si raději vy pravopisu chtiví počkejte.... a je extrámně KRÁTKÁ

VĚNOVÁNÍ: Chalibdě za to, že některé znás -mojí maličkost nevijímavě - učí anglicky a samozřejmě za její famózní překlady: Rok jako žádný jiný., kdo se skrývá za maskou (tak nějak) a sedmý viteál

a vám všem co jste našli dost síli  aby jste si tento "krátký" úvodník přečetli:)

už jen příjemné čtení

p.s. doufám, že po přečtení této gramatické noční múry oceníte najinčino umění to opravit:))))

kapitola první 1.) falešný přítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno

Bylo krásné listopadové ráno a Harry James Potter se procházel po Bradavickém hradě. Měl vztek. Ne neměl vztek, byl zklamán jako ještě nikdy. Důvod byl prostý - Ron. Jeho nejlepší přítel ho zradil, přidal se ke smrtijedům. Pořád přemýšlel nad svojí vizí a stále tomu nevěřil. Jak mohl hodit za hlavu těch pět let, jak mohl. Tato a tisíce dalších otázek ovšem odpověď žádná. Naštvaně kopl do nejbližšího brnění, které zlověstně zavrzalo. Hned nato se chytl za nohu a začal poskakovat po chodbě.

"Krucinál!" Zakřičel na ztichlí hrad. Potřeboval ze sebe tu zlost dostat. Poté se sklesle opřel o zeď vedle nakopnutého brnění a dál bloumal ve svých myšlenkách.

"Je tu někdo, paní Norrisová?" Ozval se za rohem hlas místního nenáviděného školníka.

"Ten mi tu chyběl." Zašeptal Harry a rychlostí blesku zmizel v nejbližší tajné chodbě.

...............o pár pater dál. Jistý profesor lektvarů........................

Severus Snape zamyšleně pochodoval po sklepení. Z minulé schůze smrtijedů věděl, že Weasley zradil svou rodinu a vlastně celou stranu dobra - přidal se na stranu zla. Temný pán měl velice ďábelský plán. Rozhodl se využít Weasleyho ke zlikvidování Pottera. Jak to nikdo nevěděl, ale podle lesku v očích temné pána to nebude nic příjemného. Nejvíce ho ovšem štvalo, že si dělal STAROST o toho POTTERA, který byl bohužel jedinou nadějí kouzelnického světa a tudíž i jeho. Chtěl to říct Brumbálovy, ale nemohl. Temný pán zjistil, že má ve svých řadách špeha a přijal určitá opatření..

"Vítám Vás mí věrní." Zasyčela ledově postava schovaná ve stínu. Severusovy při tom zvuku přejel mráz po zdech a bezděky se otřásl. Nikdo to na něm ovšem nepoznal, jako špeh byl opravdu nenápadný a dodnes si myslel, že Pán zla nemá ani tušení o "vetřelci" ve svých řadách. Jak hluboce se zmýlil. Poté co jim Mistr představil nového spojence - Weasleyho je zavázal Fidelinovým zaklínadlem a sám se stal strážcem tajemství.

....Takže aby to shrnul: Je špehem, který nemůže špehovat. Smrtijedem co vlastně není smrtijed a profesor lektvarů, který nesnáší učení. Tak trochu ironie osudu povzdechl si Severus Snape a dál bloumal po sklepení a ve svých myšlenkách.

................mezitím v tajné chodbě......................

Harry uháněl tajnou chodbou, která spojovala vstupní síni se sklepením. Kdo vlastně sídlí ve sklepení si uvědomil ve chvíli kdy v plné rychlosti srazil onoho obyvatele sklepení spíše známého jako Severuse Snapea.

"Promiňte pane profesore." Omluvil se rychle a už se chystal co nejrychleji zmizet, než si vyslouží školní trest.

"Kam si myslíte, že jdete Pottere." Ozvalo se vedle něj ledově.

/Za pokus to stálo./ Pomyslel si Harry a otočil se.

"Nikam...pane." Odvětil a vzdorovitě se podíval Snapeovy do očí.

"Co si o sobě myslíte, vy ignorante." Zavrčel Severus Snape a provrtával Harryho pohledem.

"Máte u mě školní trest a Nebelvír přichází o dvacet bodů." Vítězoslavně se ušklíbl.

"Ale.." Namítl Harry

"Dvacet pět a na celí týden." Zasyčel Severus a očekával další námitky.

"Fajn." Štekl Harry a otočil se k odchodu.

"Pottere, hned teď" ušklíbl se Snape a zamířil do svého kabinetu následován otráveně se tvářícím Harrym. Sotva se za nimi zavřeli dveře otočil se na Nebelvíra.

"Pottere..." Nedokončil Fidelinovo zaklínadlo mu zavázalo jazyk.

"Napište na tabuli padesátkrát. Falešný nepřítel je horší než tisíc nepřátel, nepřítel nás nezná přítel o nás ví všechno. Je to jeden citát, třeba se mi podaří do vaší hlavy nacpat trochu moudrosti." Poznamenal profesor s hranou jízlivostí.

/Víc pro tebe udělat nemůžu./ Pomyslel si a otočil se na viníka.

"Děkuji pane." Řekl Harry a pobaveným úšklebkem začal psát požadovaný citát. A severus Snape? Ten šokovaně pozoroval Nebelvírova záda, ale své překvapení rychle skryl pod masku bezcitnosti. Sedl si za svůj stůl a s poznámkou o tupohlavých třetích ročnících začal opravovat domácí úkoly. V kabinetě, kde vždy za přítomnosti Severuse Snapea a Harryho Pottera vládlo dusivé napětí, bylo nyní nelogické příměří, přerušované místo urážek jen rytmickým škrábáním křídy a brku.

Poslední komentáře
05.07.2009 20:36:17: Moc pěkný :o) těším se na pokráčko
13.05.2009 16:47:37: začíná to pěkně:-D Jen tak dál
 
Děkuji za návštevu a brzy na schledanou.Bazilda